19 czerwca 2018 12:56 | Aktualności

Innowacja logopedyczna pt „ Giętkie ciała wargi i języki tańczą w rytm muzyki, czyli logopedia na wesoło” - podsumowanie roku szkolnego 2017/2018

Od 2 listopada 2016 roku do 22 czerwca 2018 roku w naszym przedszkolu realizowana była innowacja logopedyczna pt „ Giętkie ciała wargi i języki tańczą w rytm muzyki, czyli logopedia na wesoło”. Przez dwa lata innowacją objęte zostały dzieci z grup 5 i 6 latków uczestniczące w zajęciach logopedycznych. Celem innowacji było:

• podbudzanie do rozwoju mowy
  • kształtowanie prawidłowej wymowy,
  • wzmocnienie aktywności ruch owej
  •  rozwinięcie w dzieciach wrażliwości słuchowej,
  • rozwijanie orientacji przestrzennej w schemacie swojego ciała,
  • pobudzanie rozwoju intelektualnego,
  •  rozwijanie zainteresowań.

Innowacja realizowana była raz w tygodniu. W roku szkolnym 2017/2018 zajęciami zostało objętych 18 przedszkolaków z grup „Słoneczka”, „Żabki” oraz „Biedroneczki”. Na zakończenia zajęć uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mały upominek.