08 czerwca 2018 09:56 | Aktualności

WYCIECZKA DO ZOO SAFARI BORYSEW - 06.06.2018 – grupa „Wiewiórki”, „Kolorowe rybki”, „Biedroneczki”

6 czerwca grupy: „Wiewiórki”, „Kolorowe rybki” i „Biedroneczki” uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie.Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć białe lwy i tygrysy.W Mini ZOO nasze przedszkolaki pogłaskać mogły zwierzęta tj.: kózki miniaturki, owce kameruńskie, alpakę i świnie wietnamskie. Dzieci skorzystały również z niepowtarzalnej okazji i zobaczyły jak wygląda karmienie foki szarej oraz tygrysów. ZOO zwiedzaliśmy również z okien kolejki, podziwiając roztaczające się wokoło piękne widoki.Na terenie ogrodu zoologicznego w figlarni dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i w suchym basenie z kulkami.