07 czerwca 2018 08:30 | Aktualności

Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie - grupa ,, Żabki’’ i ,, Słoneczka’’ - 04.06.2018

4 czerwca 6-latki z grupy ,, Żabki’’ i ,, Słoneczka’’ uczestniczyły w wycieczce do ogrodu botanicznego ZOO Safari w Borysewie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych regionach świata, zapoznanie z warunkami ich życia, bezpośredni kontakt ze zwierzętami oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas zwiedzania kolejką dzieci przeżyły niesamowitą przygodę podziwiając piękne widoki i napotykając wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy, antylopy, zebry, bawoły, fokę, krokodyle, wielbłądy, żyrafy, kangury, lemury, wilki białe i wiele innych zwierząt.  W czasie wolnym zjedliśmy posiłek przygotowany przez Rodziców, aby mieć siłę na dalsze zwiedzanie.W małym mini ZOO nasze przedszkolaki pogłaskać mogły zwierzęta takie jak kózki miniaturki, owce, świnie, króliki. Dzieci skorzystały z okazji i o godz.14.00 zobaczyły jak wygląda karmienie foki szarej przez pracowników ZOO.  Na terenie ogrodu zoologicznego w Figlarni dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i w suchym basenie z kulkami, co sprawiło im to niesamowitą radość i uśmiech na twarzach każdego dziecka. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń z wycieczki wróciliśmy do przedszkola i w domu opowiadaliśmy wrażenia z wycieczki swoim Rodzicom, a było opowiadać bardzo, bardzo dużo.