12 stycznia 2018 13:12 | Aktualności

Wizyta na poczcie- grupa 6-latki,,Żabki’’

Przedszkolaki z grupy ,,Żabki’’ wybrały się na pocztę, aby wysłać zrobioną własnoręcznie kartkę świąteczną na zajęciach z edukacji plastycznej dla swoich najbliższych. Wcześniej na zajęciach poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Z pomocą Pani zaadresowały kopertę, włożyły świąteczną kartkę do koperty, a następnie każdy przedszkolak przykleił znaczek na swojej kopercie. Przed wyjściem dzieci rozmawiały o poczcie na podstawie ilustracji. Miały zapamiętać wygląd sali urzędu pocztowego, jakie przedmioty, sprzęty tam się znajdują, kto pracuje w urzędzie i w jakim celu ludzie przychodzą na pocztę. Na poczcie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały wnętrze budynku oraz poznały pracę urzędników pocztowych. Pan listonosz pokazał im wielką torbę listonosza, w której znajdowały się listy, przesyłki i różne paczki małe i duże. Wszystkie dzieci wrzuciły listy do skrzynki i wróciły zadowolone do przedszkola i cieszyły się z niespodzianki, jaką zrobiły swoim rodzicom. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.  Po powrocie do przedszkola zorganizowaliśmy kącik pocztowy, w którym dzieci chętnie się bawiły, co widać na załączonych zdjęciach.