Opieka psychologiczno-pedagogiczna

Przedszkole udziela i organizuje dzieciom, uczęszczającym do przedszkola pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Pomoc udzielana dziecku w przedszkolu, polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dziecka oraz rozpoznawaniu jego indywidualnych możliwości psychofizycznych. Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu jest dobrowolne i nieodpłatne. W naszym przedszkolu są zajęcia specjalistyczne z zakresu logopedii oraz terapii pedagogicznej

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

Dzieci 5 i 6 letnie spotykają się na indywidualnych zajęciach w gabinecie logopedycznym z Panią mgr Mileną Wawrzonek. Na początku września w przedszkolu prowadzone są przesiewowe badania logopedyczne wśród dzieci, które pozwalają ocenić poziom rozwoju mowy. Każde dziecko objęte terapią logopedyczną uczestniczy w niej systematycznie, a zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.

Zajęcia z logopedą Panią mgr Mileną Wawrzonek odbywają się w każdy:

PONIEDZIAŁEK 7.30 – 13.40

CZWARTEK 7.30 – 9.20

PIĄTEK 10.40 – 13.40

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące własnego dziecka zapraszamy na konsultacje.

ZGODA RODZICA NA UDZIAŁ DZIECKA W TERAPII LOGOPEDYCZNEJ

Drodzy Rodzice i Opiekunowie:

Jeżeli Twoje dziecko zostanie zakwalifikowane na terapię logopedyczną, pamiętaj, że terapia nie polega tylko na przychodzeniu do logopedy. Dokładnie i systematycznie wypełniajcie w domu zalecenia z zeszytu. Wykażcie cierpliwość, jeśli dziecku coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, Wasz upór i konsekwencja w wykonywaniu ćwiczeń pomogą, dziecku opanować prawidłową wymowę. Proszę pamiętać, że to Państwo pełnią najważniejszą rolę w terapii mowy swoich dzieci. Po zajęciach w przedszkolu powinni Państwo utrwalać ćwiczenia ze swoimi pociechami, wspierać i chwalić każdy, najdrobniejszy sukces.O zakończeniu terapii logopedycznej możemy mówić wtedy, kiedy poprawna wymowa pojawi się w mowie spontanicznej. Zależy nam, by dzieci kończące edukację w naszym Przedszkolu poszły do szkoły bez utrudnień spowodowanych wadą wymowy, bez wadliwych wzorców słuchowych, co bezpośrednio przekłada się na jakość w nauce czytania i pisania oraz, co najważniejsze, bez kompleksów i zahamowań.

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM

Zajęcia mają za zadanie wspierać i stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka, po wcześniejszym zdiagnozowaniu ewentualnych deficytów poznawczych. Dla każdego dziecka opracowany jest indywidualny program terapii, realizowany głównie w formie zabawy.

Zajęcia z pedagogiem

Panią mgr Dorotą Sikorską odbywają się w każdy:

- wtorek - 11:00 - 13:00

- środa - 8:30 - 9:30

- czwartek - 11:00 - 13:00

- piątek - 8:30 - 9:30

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące własnego dziecka, coś w jego zachowaniu Państwa niepokoi, potrzebują Państwo porady, wskazówki, zapraszamy na konsultacje z pedagogiem.