Zespół Szkolno-Przedszkolny
Publiczne Przedszkole
w Kamieńsku

Tablica ogłoszeń

 

 

 

 Konkurs

"Najpiękniejsza rodzinna palma wielkanocna’’

Cele konkursu:

- Kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą,

- Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia,

- Przekazanie wartości i tradycji w rodzinie

Regulamin konkursu

Zasady uczestnictwa: Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne.

Technika wykonania: materiały naturalne: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, kwiaty wykonane z bibuły lub krepiny, wstążka, itd. Na konkurs należy dostarczyć  palmę wielkanocną o wymiarach nie wyższą niż 1 metr.

Warunki udziału

- wykonanie najciekawszej palmy wielkanocnej,

- wykorzystanie materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych

Termin: od dnia 01.03 do dnia 19.03.2018 roku

Praca powinna być oznaczona metryczką: imię i nazwisko dziecka, grupa, załącznik nr 1- zgoda Rodziców opiekunów prawnych  na udział dziecka w konkursie. Pracę dostarczamy do organizatorów konkursu.

Kryteria oceny prac: Oceniając pracę jury będzie brało pod uwagę: zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość i inwencję twórczą dzieci, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 20.03.2018 roku przez Dyrektora placówki i jury. Wszystkie prace dzieci zabiorą  do swoich rodzinnych domów, gdzie w niedzielę palmową zaniosą do Kościoła, aby je poświęcić. Zachęcamy do udziału w konkursie. Wszystkie prace zostaną nagrodzone. Informacji o konkursie udzielają organizatorzy: p. Anna Gajewska i p. Małgorzata Motyka. 

 

 

  AKCJA CHARYTATYWNA POMAGAJ Z ZAJĄCZKIEM”

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi szkolne koło PCK i Caritas działające przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieńsku zaprasza grupy przedszkolne wraz z rodzicami do wspólnego udziału w akcji charytatywnej

pt. „Pomagaj z Zajączkiem”

W dniach od 1 marca do 23 marca 2018 r. na terenie przedszkola będziemy zbierać artykuły spożywcze o długim terminie ważności ( cukier, sól, mąka, makaron, kasza, ryż, herbata, olej, konserwy, produkty w słoikach itp.)  

Zebrane dary przekażemy najuboższym rodzinom na Święta Wielkanocne. Produkty prosimy składać Zajączkowi Wielkanocnemu znajdującemu się na parterze naszego przedszkola

Pokażmy, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego bo każdy z nas ma coś co może dać innym.

 

KOORDYNATOR AKCJI NA TERENIE PRZEDSZKOLA

Milena Wawrzonek

 

 

 

OPŁATY

    Opłaty za przedszkole zbierane będą

w dniach 05.03 – 10.03.

   Prosimy o terminowe uiszczanie należności.

                                  

Drodzy Rodzice!
Czekamy na Wasze pomysły, uwagi i wnioski
dotyczące sprawnego funkcjonowania naszego przedszkola. 
Na stronie internetowej przedszkolekamiensk.superszkolna.pl  funkcjonuje zakładka „ZADAJ PYTANIE” i "SONDA" za pośrednictwem których możecie Państwo wyrażać swoje opinie,
jak również zadawać pytania na nurtujące Was tematy.


   

                                                  

 nakretki.jpg [160x134]

Zbieramy nakrętki i nakręcamy pomoc dla Wikusi Kułak! 

„Człowiek jest wielki nie przez to,co ma,nie przez to,kim jest, lecz przez to,czym dzieli się z innymi.”

Celem akcji jest pomoc chorej Wikusi. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby jej pomóc. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci. Zacznij je zbierać!